Steady Matcha
1000 matcha products sorted by lowest price per gram. Data from live crawler observations.

Matcha Sorted by Lowest Price Per Gram

Price per gram is the most useful way to compare matcha value across different brands and sizes. A 30g bag at $15 costs $0.50/g, while a 100g bag at $40 costs $0.40/g. This page shows all tracked matcha products sorted by lowest price per gram, updated from live crawler observations.

Data last updated: October 1, 2026. Prices from live crawler observations. Verify at brand websites before purchasing.

Grade

Availability

Type

Organic

Data quality

Sort by

1000 products found

Premiumorganic Organic

$0.21 / 1000g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Mori2Shizuoka MatchaShizuoka, Japan
$0.00/g
Ceremonial

$2400000.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Koto1Shizuoka MatchaShizuoka, Japan
$0.00/g

rich, bitterness

Ceremonial

$2900000.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Mori1Shizuoka MatchaShizuoka, Japan
$0.00/g
Ceremonial

$3300000.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

Sweet umami with subtle vegetal notes

$3.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$6.90 / 200g

UnknownChecked: today
Details →
Premiumorganic Organic

$34.80 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latteorganic Organic

$20.00 / 566.99g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$9.28 / 240g

In stockChecked: today
Details →
organic OrganicBlend

$13.49 / 340.19g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic OrganicBlend

$13.49 / 340.19g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic OrganicBlend

$13.49 / 340.19g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$13.49 / 340.19g

In stockChecked: yesterday
Details →

$18.00 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$19.95 / 500g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonial

$19.95 / 500g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

Mild sweetness with deep, refined Matcha flavor

$4.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$16.50 / 398g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial (refers only to the matcha portion)

$840.00 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$22.95 / 500g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

rich, sweetness

Latteorganic OrganicBlend

$49.00 / 1000g

UnknownChecked: today
Details →
Culinary

$7.35 / 149.69g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$24.68 / 496.12g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$24.68 / 496.12g

In stockChecked: yesterday
Details →

$17.25 / 340.19g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$25.95 / 500g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$25.95 / 500g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$13.92 / 260g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$28.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$7.35 / 119.92g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$65.99 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$32.45 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →

25%

Latteorganic OrganicBlend

$10.99 / 150.25g

In stockChecked: yesterday
Details →

25%

Latteorganic OrganicBlend

$10.99 / 150.25g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$15.00 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →

$40.00 / 500g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Latte

$19.00 / 226.8g

In stockChecked: 3 months ago
Details →

Hojicha powder has a deep, smoky, and nutty flavor profil...

Culinary

$42.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$8.90 / 100g

UnknownChecked: today
Details →

delicate, sweet, rich

$18.00 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$90.48 / 1000g

Out of stockChecked: today
Details →

smooth, fresh

Culinary

$7.35 / 79.95g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial (refers only to the matcha portion)

$9270.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.09/g
Ceremonial (refers only to the matcha portion)

$9270.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$42.37 / 453.59g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
LatteBlend

$18.90 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$34.20 / 360g

In stockChecked: yesterday
Details →

$5.95 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$5.95 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$19.90 / 200g

UnknownChecked: today
Details →
Latte

$19.90 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$19.90 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$19.90 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latteorganic Organic

$16.99 / 170.1g

In stockChecked: yesterday
Details →
CeremonialBlend

$49.95 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
CeremonialBlend

$49.95 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →

sweet, clean

$12.50 / 125g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Latte

$30912.00 / 5000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, earthy

Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, earthy

Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, earthy

Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, earthy

Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$24.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$36.95 / 340.19g

In stockChecked: yesterday
Details →

: Strong matcha flavor with nutty notes and a warm, sweet...

Culinaryorganic Organic

$109.00 / 1000g

UnknownChecked: yesterday
Details →
organic OrganicBlend

$10.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

sweet, sweetness, rich

Latte

$49.99 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latteorganic OrganicBlend

$22.40 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$16.99 / 150.25g

Out of stockChecked: yesterday
Details →

63%

Latteorganic OrganicBlend

$16.99 / 150.25g

In stockChecked: yesterday
Details →

63%

Latteorganic OrganicBlend

$16.99 / 150.25g

In stockChecked: yesterday
Details →

70%

Latteorganic OrganicBlend

$16.99 / 150.25g

In stockChecked: yesterday
Details →

70%

Latteorganic OrganicBlend

$16.99 / 150.25g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$16.99 / 150.25g

Out of stockChecked: yesterday
Details →

$13.00 / 113.4g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$28.99 / 249.48g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$11.90 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$11.99 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, creamy

Ceremonialorganic OrganicLow confidence data

$120.00 / 1000g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

smooth, balanced, umami

Ceremonial

$600.00 / 5000g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
LatteBlend

$10.99 / 90.72g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$10.99 / 90.72g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial (refers only to the matcha portion)

$2520.00 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial (refers only to the matcha portion)

$2520.00 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$128.00 / 1000g

UnknownChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$58.26 / 453.59g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premium

$25.95 / 200g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonial

$25.95 / 200g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Culinary

$129.99 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$1101.00 / 80g

In stockChecked: yesterday
Details →

$13.90 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$11.95 / 85.05g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$38.00 / 270g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$63.99 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$63.99 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$145.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$8796.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$8796.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$14.90 / 100g

UnknownChecked: today
Details →
Culinary

$14.90 / 100g

UnknownChecked: today
Details →
Latte

$14.90 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Culinary

$29.95 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami, balanced

Ceremonial

$1500.00 / 10000g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

Bold and full bodied, cuts through milk and syrups

Culinary

$155.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$121.00 / 765.44g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$121.00 / 765.44g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$121.00 / 765.44g

In stockChecked: yesterday
Details →

$804.00 / 120g

In stockChecked: yesterday
Details →

$804.00 / 120g

In stockChecked: yesterday
Details →

$19.00 / 120g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$72.03 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$7.95 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
PremiumBlend

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$15.99 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

$20.00 / 125g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$16.24 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

sweetness, light, umami

Ceremonialorganic Organic

$165.00 / 1000g

UnknownChecked: 1 weeks ago
Details →
Premium

$845.00 / 5000g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$16.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$17.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, umami, sweetness

Ceremonial

$51.00 / 300g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
PremiumBlend

$17.22 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$17.28 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
PremiumBlend

$17.28 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
PremiumBlend

$17.28 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonial

$17.28 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
PremiumBlend

$17.28 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
PremiumBlend

$17.28 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premiumorganic Organic

$174.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic OrganicBlend

$34.99 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic OrganicBlend

$34.99 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic OrganicBlend

$34.99 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$35.00 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$134.00 / 765.44g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$14.95 / 85.05g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic OrganicBlend

$14.95 / 85.05g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$14.95 / 85.05g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$14.95 / 85.05g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$14.95 / 85.05g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$14.95 / 85.05g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic OrganicBlend

$19.99 / 113.4g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$15.00 / 85.05g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$53.36 / 300g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami, clean, fresh, balanced, sweetness

Ceremonial

$180.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

Popcorn, Roasted Peanut, Toffee

Ceremonial

$18.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$900.00 / 5000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$18.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$180.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$91.64 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$21.00 / 113.4g

Out of stockChecked: yesterday
Details →

$9.30 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

umami, bitter

Blend

$14.90 / 80g

UnknownChecked: today
Details →

umami, bitter

Blend

$14.90 / 80g

UnknownChecked: today
Details →

balanced, clean

Ceremonial

$9410.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →

balanced, clean

Ceremonial

$9410.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$18.90 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$189.00 / 1000g

UnknownChecked: today
Details →
Ceremonial

$145.00 / 765.44g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$9.50 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$19.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$87.05 / 453.59g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$198.00 / 1000g

UnknownChecked: yesterday
Details →

fresh, rich

Culinaryorganic Organic

$89.95 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →

fresh, balanced, light

PremiumBlend

$19.84 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$19.90 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
organic Organic

$19.90 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Latteorganic Organic

$19.90 / 100g

UnknownChecked: today
Details →
Latte

$19.90 / 100g

UnknownChecked: today
Details →
Premium

$19.90 / 100g

UnknownChecked: today
Details →
Latteorganic OrganicBlend

$9.95 / 50g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

: Strong matcha flavor with nutty notes and a warm, sweet...

1st harvest culinaryorganic Organic

$19.95 / 100g

UnknownChecked: yesterday
Details →
Latteorganic OrganicBlend

$29.95 / 150g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latteorganic Organic

$29.95 / 150g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic OrganicBlend

$199.99 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
CeremonialBlend

$199.99 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, balanced, delicate

Ceremonial

$2.00 / 10g

In stockChecked: yesterday
Details →

$1010.00 / 120g

In stockChecked: yesterday
Details →

clean, light, umami, smooth

Ceremonial

$60.00 / 300g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonial

$2.00 / 10g

In stockChecked: yesterday
Details →

umami, sweetness

Ceremonial

$2.00 / 10g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami, clean, balanced

Ceremonial

$200.00 / 1000g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
organic Organic

$200.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

savory, rich, fresh, sweetness

Culinary

$19.95 / 99.22g

In stockChecked: yesterday
Details →

savory, rich, fresh, sweetness

Culinary

$19.95 / 99.22g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$61.48 / 300g

In stockChecked: yesterday
Details →

$104.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$20.99 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$210.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

clean, rich

Premiumorganic Organic

$16.90 / 80g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich, bitterness, balanced, creamy

Premium

$96.00 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, creamy, sweetness

Latte

$21.17 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$21.22 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$49.00 / 226.8g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, smooth, umami, clean, balanced

Ceremonial

$220.00 / 1000g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

rich, umami, sweetness, balanced

Ceremonial

$220.00 / 1000g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

sweet, fruity, mellow, floral

Latteorganic Organic

$21.95 / 99.22g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$33.19 / 150g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$33.19 / 150g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$33.19 / 150g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$33.19 / 150g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$33.19 / 150g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$8.90 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$40.15 / 180g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.22/g
Premium

$44.99 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.22/g
Premium

$44.99 / 200g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premiumorganic Organic

$227.36 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$1047.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$1047.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$232.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$23.88 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$23.88 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$23.88 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$23.88 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$23.88 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$23.88 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, smooth, sweetness, deep

Premium

$27.00 / 113g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicLow confidence data

$239.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, balanced, delicate, umami, sweetness

Ceremonial

$239.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$24.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$120.64 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$109.95 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$24.36 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$564.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

balanced, bitterness, umami

Ceremonial

$249.00 / 1000g

UnknownChecked: today
Details →
Premium

$24.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$49.90 / 200g

In stockChecked: 1 weeks ago
Details →
Premium

$24.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$24.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$24.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$24.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$24.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.25/g

sweetness, balanced, umami, creamy

Premium

$24.99 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.25/g

sweetness, balanced, umami, creamy

Premium

$24.99 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

$10.00 / 40g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

$5.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicBlend

$10.00 / 40g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Culinary

$5.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami

organic OrganicBlend

$25.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicLow confidence data

$251.00 / 1000g

Out of stockChecked: 2 days ago
Details →
Premiumorganic Organic

$24.95 / 99.22g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$253.00 / 997.9g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$25.50 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$129.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →

$15.50 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →

Fresh green tea aroma with a light leafy note

Culinary

$13.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$6.50 / 25g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$78.88 / 300g

Out of stockChecked: today
Details →
Culinaryorganic Organic

$265.00 / 1000g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$265.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latteorganic Organic

$15.95 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$880.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

balanced, clean

Ceremonial

$800.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$13.50 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

$30.00 / 110g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$10.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$275.95 / 1000g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$13.92 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$1395.00 / 5000g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, smooth, sweetness, deep

Ceremonial

$14.00 / 50g

UnknownChecked: 2 weeks ago
Details →

smooth, light, umami

Ceremonialorganic Organic

$280.00 / 1000g

UnknownChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$129.95 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$28.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$28.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$29.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$29.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$290.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
CeremonialBlend

$99.99 / 340.19g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Latte

$14.90 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

Smooth, naturally vibrant taste with a subtle sweetness

Ceremonial

$299.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, fresh, sweet, umami

Ceremonial

$299.00 / 1000g

UnknownChecked: today
Details →
Premiumorganic Organic

$149.64 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$29.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$29.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$29.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$29.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$29.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

nutty, smooth, sweet, savory

Premium

$300.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

Sweet umami, smooth texture, delicate vegetal notes, crea...

Premium

$300.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$60.00 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →

balanced, umami

Ceremonial

$90.00 / 300g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

creamy, smooth, sweet

Premium

$30.53 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$30.53 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$30.53 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$30.53 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$30.53 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$30.53 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$9.28 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$31.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$77.90 / 250g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$77.90 / 250g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$77.90 / 250g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic OrganicBlend

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$77.90 / 250g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$77.90 / 250g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$77.90 / 250g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$77.90 / 250g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$77.90 / 250g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$15.58 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

$24.99 / 80g

Out of stockChecked: 3 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$31.99 / 100g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →

deep, umami, smooth

Ceremonial (suitable for koicha)

$320.00 / 1000g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

$16.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$96.28 / 300g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$16.50 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, mellow

Ceremonial

$9.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

balanced, umami

organic Organic

$9.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

balanced, umami

organic Organic

$9.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$167.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
CulinaryBlend

$18.99 / 56.7g

In stockChecked: yesterday
Details →

creamy, sweet

Ceremonialorganic OrganicBlend

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicBlend

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →

creamy, sweet

Ceremonialorganic OrganicBlend

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, creamy

Ceremonialorganic OrganicBlend

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicBlend

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$17.14 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →

$16.90 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$33.99 / 100g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →

Rich, savory umami with a vibrant emerald color and smoot...

Ceremonial - the highest quality matcha for drinkingBlend

$340.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latteorganic Organic

$29.99 / 87.88g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicBlend

$17.14 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$17.14 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicBlend

$17.60 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$34.80 / 100g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →
Premium

$34.90 / 100g

In stockChecked: 2 months ago
Details →
$0.35/g

fresh, grassy, smooth

Latte

$350.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami, balanced, bitterness

Ceremonial

$1050.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$28.00 / 80g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$350.00 / 1000g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$88.00 / 250g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic OrganicBlend

$39.95 / 113.4g

In stockChecked: yesterday
Details →

clean, balanced, bitterness

Ceremonialorganic Organic

$1420.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

clean, balanced, bitterness

Ceremonialorganic Organic

$1420.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$31.95 / 90g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$17.98 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
1st harvest ceremonialorganic Organic

$36.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$1188.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$1188.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

$18.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$36.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

umami, bitterness, sweet, creamy, complex

Ceremonial

$365.00 / 1000g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Culinaryorganic Organic

$10.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$10.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, balanced, bitterness, sweetness

$11.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$29.95 / 80g

In stockChecked: yesterday
Details →

$17.99 / 80g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$376.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, sweet

Ceremonial

$1017.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$18.95 / 50g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Latte

$18.95 / 50g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

rich, balanced, delicate, umami, sweetness

Ceremonial

$18.99 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$1140.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$15.20 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich, bitterness, balanced, creamy

Ceremonial

$95.00 / 250g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

rich, nutty

Ceremonialorganic Organic

$38.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

clean, balanced, bitterness

Ceremonialorganic Organic

$760.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$385.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
1st harvest ceremonialorganic Organic

$38.50 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$1044.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami, balanced, bitterness

Ceremonial

$1705.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami, balanced, bitterness

Ceremonial

$1705.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$39.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$39.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$195.50 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →

$47.00 / 120g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

$47.00 / 120g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

$47.00 / 120g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Latteorganic Organic

$197.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, creamy

Ceremonialorganic Organic

$395.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$19.78 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$11.90 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$179.95 / 453.59g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$15.90 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.40/g
Latte

$19.90 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$39.88 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

umami, sweetness

Ceremonial

$399.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, balanced

Latteorganic Organic

$11.99 / 30.05g

In stockChecked: yesterday
Details →

fresh, creamy, delicate

Ceremonialorganic Organic

$39.96 / 100.07g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$19.99 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$19.99 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$19.99 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$19.99 / 50g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonial

$39.99 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonial

$39.99 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

50g bags will be back i 50g

Ceremonialorganic OrganicBlend

$399.99 / 1000g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$400.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicBlend

$101.00 / 250g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$406.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Blend

$73.95 / 180.02g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$16.50 / 40g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$28.95 / 70g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami, balanced, bitterness

Ceremonial

$913.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$207.64 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$25.00 / 60g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

umami, sweetness

Ceremonial

$20.99 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

Rich and full bodied, holds up against milk, sweeteners, ...

Culinary

$41.99 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, creamy

Latte grade (cold brew specialty)organic Organic

$21.00 / 50g

UnknownChecked: yesterday
Details →
1st harvest ceremonialorganic Organic

$21.00 / 50g

UnknownChecked: yesterday
Details →

rich, umami

Ceremonial

$12.60 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
organic Organic

$11.95 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$21.20 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$21.22 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$84.99 / 200g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$84.99 / 200g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.42/g

$34.00 / 80g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Satsuma MatchaKettlKagoshima, Japan
$0.42/g
Latte

$425.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$131.08 / 300g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$22.00 / 50g

In stockChecked: 1 months ago
Details →

rich, creamy

CeremonialBlend

$24.99 / 56.7g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic OrganicBlend

$50.00 / 113.4g

In stockChecked: yesterday
Details →
Maki no ShiroAoi SeichaFirst harvest, Japan
$0.45/g

Delicate, smooth, lightly sweet with low bitterness

Latte

$44.59 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Maki no ShiroShogyokuenFirst harvest, Japan
$0.45/g

Delicate, smooth, lightly sweet with low bitterness

Latte

$44.59 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$19.00 / 42.52g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$51.00 / 113.4g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, balanced, umami, clean

Ceremonial

$17.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, balanced, umami, clean

Ceremonial

$17.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premium

$17.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premium

$17.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

Smooth, sweet, rich umami, consistent at scale

Ceremonial

$450.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$18.00 / 40g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

$18.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, umami

Ceremonial

$13.60 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Latte

$22.70 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$22.90 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$13.00 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$23.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$46.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$46.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich, balanced, delicate

First harvest ceremonialorigin: shizuoka & kagoshima, japancaffeine: approx. 40-45 mg per serving

$54.95 / 119.07g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$9.28 / 20g

Out of stockChecked: today
Details →

rich, delicate, savory

Ceremonialorganic Organic

$234.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →

fresh, sweet

Latte

$47.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
PremiumBlend

$20.00 / 42.52g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$2112.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$48.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$2112.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$24.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami, balanced, bitterness

Ceremonial

$14.50 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

smooth, umami, floral, sweetness

Ceremonialorganic Organic

$490.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami, sweetness

Ceremonial

$14.95 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami, sweetness

Ceremonial

$14.95 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.50/g

Creamy | Floral | VegetalAromatic Notes: Spring Vegetable...

Latte

$19.95 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic OrganicBlend

$24.95 / 50g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premium

$49.95 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$49.95 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, mellow, light, umami, sweetness

Ceremonial

$14.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, mellow, light, umami, sweetness

Ceremonial

$14.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
UnryuShogyokuenUji, Japan
$0.50/g

smooth, balanced, umami, sweetness

Ceremonial

$19.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
WakakiAoi SeichaKyoto, Japan
$0.50/g

Refreshing, slightly astringent, with mild umami

Premium

$19.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
WakakiShogyokuenKyoto, Japan
$0.50/g

Refreshing, slightly astringent, with mild umami

Premium

$19.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
JureiShogyokuenUji, Japan
$0.50/g

smooth, balanced, rich, umami, sweetness

Ceremonial

$19.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
UnryuAoi SeichaUji, Japan
$0.50/g

smooth, balanced, umami, sweetness

Ceremonial

$19.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
JureiAoi SeichaUji, Japan
$0.50/g

smooth, balanced, rich, umami, sweetness

Ceremonial

$19.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.50/g

fresh, smooth, creamy

Culinary

$49.99 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$49.99 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
$0.50/g

fresh, smooth, creamy

Culinary

$49.99 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Latte

$10.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

clean, balanced, bitterness

Ceremonialorganic Organic

$1500.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$15.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

clean, balanced, bitterness

Ceremonialorganic Organic

$1500.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$15.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami

Premiumorganic Organic

$50.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich, umami, creamy

organic Organic

$51.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$1133.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$31.00 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$25.95 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

Rich, full bodied green tea flavor that holds its own aga...

Culinary

$25.99 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$25.99 / 50g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →

deep, umami, bitterness

Ceremonial

$15.60 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$52.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$52.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicBlend

$26.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$522.00 / 1000g

Out of stockChecked: today
Details →
Premiumorganic Organic

$14.95 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$30.00 / 56.7g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.53/g
Latteorganic Organic

$53.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$15.90 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

smooth, umami, rich, sweetness

$53.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$265.64 / 500g

In stockChecked: today
Details →
Premium

$15.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

rich, umami, delicate, sweetness

Premium

$15.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

astringent, umami

$16.00 / 30g

Out of stockChecked: 3 months ago
Details →
Ceremonial

$16.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

rich, umami

Ceremonialorganic Organic

$32.00 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$16.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$27.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.55/g

Delicate umami, soft sweetness, hint of bitterness, flora...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.55/g

Silky and well-rounded, with a delicate balance of umami,...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.55/g

Silky and well-rounded, with a delicate balance of umami,...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Hatsu MukashiShogyokuenFirst harvest, Japan
$0.55/g

Creamy umami, natural sweetness, soft astringency, fresh ...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.55/g

Smooth and balanced, with a gentle umami character, subtl...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Hatsu MukashiAoi SeichaFirst harvest, Japan
$0.55/g

Creamy umami, natural sweetness, soft astringency, fresh ...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.55/g

Delicately sweet and buttery, with a balanced umami richn...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.55/g

Smooth and balanced, with a gentle umami character, subtl...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.55/g

Delicate umami, soft sweetness, hint of bitterness, flora...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.55/g

Delicately sweet and buttery, with a balanced umami richn...

Ceremonial

$21.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
organic Organic

$27.50 / 50g

Out of stockChecked: yesterday
Details →

fresh, sweet

Latte

$22.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$165.88 / 300g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$50.00 / 85g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$16.59 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

umami, smooth

Premium

$16.59 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

A unique, rich nuttiness reminiscent of toasted pistachio...

PremiumBlend

$28.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$28.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami, balanced, bitterness

Ceremonial

$1785.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$17.00 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

smooth, sweetness, light, umami, clean

Ceremonial

$17.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami, balanced, bitterness

Ceremonial

$1785.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$56.84 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.57/g

bitterness, umami

Premium

$23.00 / 40g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

umami, rich

Ceremonialorganic Organic

$34.95 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$35.00 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$586.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich

Ceremonialorganic Organic

$295.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, sweet

Ceremonial

$2142.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, sweet

Ceremonial

$2142.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$16.95 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$16.95 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$16.95 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$17.95 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$29.95 / 50g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

$59.90 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

Mild umami, light sweetness, and a smooth, refreshing finish

Premium matchaBlend

$29.99 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

Mild umami, light sweetness, and a smooth, refreshing finish

Premium matchaBlend

$29.99 / 50g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premium

$30.00 / 50g

UnknownChecked: 2 weeks ago
Details →

smooth, sweetness, deep, bitterness

Ceremonial

$18.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$60.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, umami

Ceremonial

$180.00 / 300g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$30.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, delicate, sweetness

Ceremonialorganic Organic

$302.00 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →

fresh, balanced, deep, umami, sweetness

$61.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$24.95 / 40g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Ceremonial

$24.95 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$24.95 / 40g

Out of stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$24.95 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$218.40 / 350g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
ZuihoShogyokuenFirst harvest, Japan
$0.62/g

Umami-rich, subtly sweet, with floral and grassy undertones

Ceremonial

$24.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
ZuihoAoi SeichaFirst harvest, Japan
$0.62/g

Umami-rich, subtly sweet, with floral and grassy undertones

Ceremonial

$24.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$25.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, delicate, rich, balanced

Premium

$25.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$25.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$25.30 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

Smooth umami, delicate sweetness, and a refined finish

Premium matcha

$18.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

Smooth umami, delicate sweetness, and a refined finish

Premium matcha

$18.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$19.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Latteorganic Organic

$19.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonial

$19.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$19.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

$19.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

light, bitterness, smooth, balanced

$19.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, sweet

Ceremonial

$1143.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$31.88 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$31.88 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$638.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$32.00 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$32.00 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$32.00 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$32.00 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$32.00 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$32.00 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$32.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

savory, rich, fresh

Culinary

$64.07 / 100g

In stockChecked: 3 months ago
Details →

savory, rich, fresh

Culinary

$64.07 / 99.22g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$323.64 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$12.95 / 20g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$12.95 / 20g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ryokuan MatchaKettlShizuoka, Japan
$0.65/g
Latte

$65.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

fresh, balanced, deep, umami

$26.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.65/g

nutty, delicate, sweet

Latte

$65.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

nutty, smooth, sweet, savory

Premium

$65.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$65.25 / 100g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

rich, umami

Premium

$19.59 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$19.59 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$18.99 / 28.92g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$99.00 / 150g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$2090.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$2090.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$19.90 / 30g

UnknownChecked: today
Details →
Premium

$19.90 / 30g

UnknownChecked: today
Details →
Premiumorganic Organic

$19.90 / 30g

UnknownChecked: today
Details →

$39.90 / 60g

UnknownChecked: yesterday
Details →
Premium

$39.90 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami

Ceremonialorganic Organic

$19.99 / 30.05g

In stockChecked: yesterday
Details →
MatsuShogyokuenUji, Japan
$0.67/g

rich, umami, smooth

Premium

$19.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

deep, umami

Premium

$19.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$19.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
UnryuAoi SeichaKyoto, Japan
$0.67/g

Deep and full-bodied, with a rich umami presence, balance...

Ceremonial

$19.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
MatsuAoi SeichaUji, Japan
$0.67/g

rich, umami, smooth

Premium

$19.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich, umami, bitterness

Premium

$19.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.67/g

Smooth and well-rounded, with a deep umami richness, mild...

Ceremonial

$19.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

Besides the pure original matcha flavor, we also created ...

Ceremonialorganic Organic

$19.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.67/g

Smooth and well-rounded, with a deep umami richness, mild...

Ceremonial

$19.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
UnryuShogyokuenKyoto, Japan
$0.67/g

Deep and full-bodied, with a rich umami presence, balance...

Ceremonial

$19.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

smooth, rich, umami, bitterness

Premium

$19.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

$19.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$29.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$20.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$20.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

creamy, earthy

Ceremonialorganic Organic

$20.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

light, clean, smooth

Ceremonialorganic Organic

$10.00 / 15g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami, creamy

Ceremonialorganic Organic

$20.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

balanced, creamy, sweet

Premium

$20.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

umami, rich

Ceremonialorganic Organic

$18.95 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$200.68 / 300g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.67/g
Latte

$26.79 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.67/g
Latte

$26.79 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$19.00 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$68.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich, umami, sweetness, clean

Latte

$27.45 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

clean, balanced, bitterness

Ceremonialorganic Organic

$20.60 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

clean, balanced, bitterness

Ceremonialorganic Organic

$20.60 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
$0.69/g
Ceremonialorganic Organic

$125.00 / 180g

UnknownChecked: 4 weeks ago
Details →

$27.90 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$34.95 / 50g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.70/g

Gentle sweetness, deep umami, delicate vegetal notes. Lig...

Ceremonial, with a smooth, refined finish

$27.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.70/g

Gentle sweetness, deep umami, delicate vegetal notes. Lig...

Ceremonial, with a smooth, refined finish

$27.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

mellow, umami

$21.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonial

$28.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

bitterness, umami

Premium

$28.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$14.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$14.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

Smooth, full-bodied and lightly sweet with an umami finish

Ceremonialorganic Organic

$35.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich, umami, sweetness

Premium

$28.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

Smooth, full-bodied, lightly sweet with an umami finish

Ceremonialorganic Organic

$35.00 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
$0.70/g

Sweet, smooth, and umami-rich with a creamy texture

Premiumorganic Organic

$7.00 / 10g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich, sweetness, umami, fresh

Premium

$70.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$106.00 / 150g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, umami

Ceremonial

$28.41 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami

Ceremonialorganic Organic

$71.92 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$35.98 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$107.94 / 150g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

smooth, balanced

Premium

$21.59 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$21.59 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.72/g

Delicately sweet with a well-balanced umami richness and ...

Ceremonial

$28.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.72/g

Sublimely smooth with a deep umami richness, delicate swe...

Ceremonial

$28.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.72/g

Delicately sweet with a well-balanced umami richness and ...

Ceremonial

$28.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.72/g

Sublimely smooth with a deep umami richness, delicate swe...

Ceremonial

$28.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Culinary

$29.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$21.80 / 30g

UnknownChecked: today
Details →
Premium

$3.65 / 5g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$3.65 / 5g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$21.95 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami

Ceremonial

$2930.00 / 40g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →

rich, umami

Ceremonial

$2930.00 / 40g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →

light, umami, bitterness

$21.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Iwai no ShiroAoi SeichaFirst-harvest, Japan
$0.73/g

Smooth umami, light natural sweetness, low bitterness, an...

Premium

$21.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Iwai no ShiroShogyokuenFirst-harvest, Japan
$0.73/g

Smooth umami, light natural sweetness, low bitterness, an...

Premium

$21.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

light, umami, bitterness

$21.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$21.99 / 30g

Out of stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$21.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$22.04 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami

Ceremonialorganic Organic

$74.24 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$74.24 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, sweet

Ceremonial

$2016.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, sweet

Ceremonial

$2016.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, nutty, bitterness

Ceremonial

$29.95 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$14.99 / 20g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premium

$14.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.75/g

smooth, umami

Ceremonial

$14.99 / 20g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.75/g

Deep umami, mild natural sweetness, and a refined, linger...

Ceremonial-grade

$14.99 / 20g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.75/g

smooth, umami

Ceremonial

$14.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.75/g

Deep umami, mild natural sweetness, and a refined, linger...

Ceremonial-grade

$14.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$29.99 / 40g

Out of stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.75/g

Umami-rich, smooth, naturally sweet, low bitterness

Premium

$29.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.75/g

Umami-rich, smooth, naturally sweet, low bitterness

Premium

$29.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.75/g

smooth, sweet

Ceremonial

$29.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.75/g

rich, umami

Ceremonial

$29.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

smooth, creamy, umami, rich

Premium

$29.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.75/g

smooth, sweet

Ceremonial

$29.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.75/g

Velvety and rich, with a deep umami character, subtle flo...

Ceremonial

$29.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, creamy, umami, rich

Premium

$29.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

creamy, sweetness

Premium

$29.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.75/g

Velvety and rich, with a deep umami character, subtle flo...

Ceremonial

$29.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.75/g

rich, umami

Ceremonial

$29.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latteorganic Organic

$75.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

$15.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

Well-balanced with a pleasant bitterness and deep umami n...

Premium-grade

$6.00 / 8g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

Well-balanced with a pleasant bitterness and deep umami n...

Premium-grade

$6.00 / 8g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$750.00 / 1000g

In stockChecked: 2 months ago
Details →
CeremonialBlend

$2709.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$2709.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$22.62 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

umami, sweetness

Ceremonialorganic Organic

$38.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

bitterness, umami

Ceremonialorganic Organic

$22.90 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonial

$22.90 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$22.95 / 30g

Out of stockChecked: yesterday
Details →

Smooth umami, light sweetness, gentle bitterness, fresh g...

Premium

$22.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.77/g

Bold umami, smooth sweetness, and a refined, lingering fi...

Premium matcha

$22.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.77/g

Bold umami, smooth sweetness, and a refined, lingering fi...

Premium matcha

$22.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonial

$22.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

Smooth umami, light sweetness, gentle bitterness, fresh g...

Premium

$22.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$22.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$22.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$46.00 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →

bitter, rich

$77.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, vegetal, creamy, umami, smooth

PremiumBlend

$31.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$31.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami, balanced, bitterness

Ceremonial

$23.30 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

rich, umami, balanced, bitterness

Ceremonial

$23.30 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$39.00 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
CeremonialBlend

$78.00 / 100g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$39.00 / 50g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
CeremonialBlend

$78.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami

Ceremonial

$1570.00 / 20g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →
Ceremonial

$7458.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, creamy

Ceremonial

$79.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicBlend

$39.58 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic OrganicBlend

$39.58 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, deep

Ceremonialorganic Organic

$23.99 / 30.05g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami, sweetness, creamy

Premium

$15.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami, sweetness, creamy

Premium

$15.99 / 20g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.80/g

umami-rich, mellow sweetness, low bitterness, fresh aroma

Premium

$19.99 / 25g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.80/g

umami-rich, mellow sweetness, low bitterness, fresh aroma

Premium

$19.99 / 25g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

Balanced umami, mild sweetness, and a smooth, refined finish

Premium matchaBlend

$39.99 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

Balanced umami, mild sweetness, and a smooth, refined finish

Premium matchaBlend

$39.99 / 50g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.80/g

Smooth, naturally vibrant taste with a subtle sweetness

Ceremonial

$39.99 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →

$24.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

Fresh steamed tea leaves

Premium

$24.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$24.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$16.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Standard (for matcha latte, smoothies & culinary use)origin: japan

$200.00 / 250g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
CeremonialBlend

$1449.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

$81.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$8.12 / 10g

Out of stockChecked: today
Details →
Ceremonialorganic Organic

$812.00 / 1000g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$24.40 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, savory

Ceremonialorganic Organic

$65.22 / 80g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$73.58 / 90g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$135.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$410.64 / 500g

In stockChecked: yesterday
Details →

balanced, smooth, sweet

Ceremonial

$4455.00 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →

bitter, rich

$33.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

creamy, clean

Ceremonial

$4950.00 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premiumorganic Organic

$57.90 / 70g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$24.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

Smooth, mellow umami with subtle sweetness and a clean, f...

Latte

$24.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.83/g

Soft and refined, with a gentle umami depth, subtle flora...

Ceremonial

$24.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premium

$24.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.83/g

Rich and harmonious, with a deep umami essence, gentle sw...

Ceremonial

$24.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$24.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$24.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Premium

$24.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.83/g

Rich and harmonious, with a deep umami essence, gentle sw...

Ceremonial

$24.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

Smooth, mellow umami with subtle sweetness and a clean, f...

Latte

$24.99 / 30g

Out of stockChecked: yesterday
Details →
$0.83/g

Soft and refined, with a gentle umami depth, subtle flora...

Ceremonial

$24.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.83/g

smooth, umami, delicate, sweetness

Premium

$24.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, rich, umami

Ceremonial

$24.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.83/g

smooth, umami, delicate, sweetness

Premium

$24.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

Subtle umami with little bitterness, offering a smooth an...

Premium-grade

$25.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$50.00 / 60g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$25.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

$50.00 / 60g

UnknownChecked: 4 weeks ago
Details →
Latte

$25.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Latte

$25.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

fresh, deep

Latteorganic Organic

$25.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$48.00 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →

Subtle umami with little bitterness, offering a smooth an...

Premium-grade

$25.00 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.83/g
Ceremonialorganic Organic

$50.00 / 60g

UnknownChecked: 4 weeks ago
Details →

$25.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonial

$25.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
organic Organic

$23.74 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$42.00 / 50g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$42.90 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$42.90 / 51.03g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$252.88 / 300g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$23.95 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$24.00 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →

umami, rich, deep, smooth, creamy

Ceremonial

$16.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

umami, rich, deep, smooth, creamy

Ceremonial

$16.99 / 20g

UnknownChecked: yesterday
Details →
$0.85/g

Sweet, smooth, rich umami with creamy texture

organic Organic

$85.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.85/g
Latte

$85.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

$85.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$86.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$43.00 / 50g

In stockChecked: 1 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$25.95 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

$26.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$26.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

clean, bitterness

$26.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$26.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

umami, bitterness

$26.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

bitter, smooth, rich

Ceremonialorganic Organic

$26.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$26.00 / 30g

UnknownChecked: yesterday
Details →
IsuzuAoi SeichaUji, Japan
$0.87/g

Subtly sweet, smooth, with a delicate umami

Ceremonial

$34.79 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
IsuzuShogyokuenUji, Japan
$0.87/g

Subtly sweet, smooth, with a delicate umami

Ceremonial

$34.79 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$87.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

balanced, sweetness, smooth, umami

Ceremonialorganic Organic

$87.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$34.95 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.87/g

Rich and full-bodied with a bold umami profile, gentle sw...

Ceremonial

$34.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$34.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

smooth, umami, rich

Premium

$34.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$34.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

smooth, umami, rich

Premium

$34.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

light, creamy

$34.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.87/g

Rich and full-bodied with a bold umami profile, gentle sw...

Ceremonial

$34.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.87/g

Rich yet smooth, with a deep umami character, natural swe...

Ceremonial

$34.99 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

umami, delicate, sweetness, creamy

Ceremonial

$34.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.87/g

Rich yet smooth, with a deep umami character, natural swe...

Ceremonial

$34.99 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$35.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, balanced, umami, sweetness

Premium

$35.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

MatchaTea Variety: Green TeaUnit Count: 1 Can Caffeine Co...

$35.00 / 40g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Latte

$17.50 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$2376.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$2376.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$24.97 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, umami

Ceremonial

$3530.00 / 40g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →

deep, umami

Ceremonial

$3530.00 / 40g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$26.68 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami

Ceremonial

$2670.00 / 30g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →

Rich, savory umami with a vibrant emerald color and smoot...

Ceremonial - the highest quality matcha for drinkingBlend

$89.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami

Ceremonial

$2670.00 / 30g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$26.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.90/g

Mellow umami, gentle sweetness, smooth finish

Ceremonial

$26.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$26.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonial

$26.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$26.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, sweet

Ceremonial

$26.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.90/g

Mellow umami, gentle sweetness, smooth finish

Ceremonial

$26.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Culinary

$26.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinary

$26.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.90/g

sweet, umami

Ceremonial

$26.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.90/g

sweet, umami

Ceremonial

$26.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

$36.00 / 40g

UnknownChecked: 2 weeks ago
Details →
Latteorganic Organic

$27.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

deep, floral, rich, creamy

Ceremonial

$27.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, umami

Ceremonialorganic Organic

$36.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$27.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$27.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
$0.90/g
Ceremonial

$54.00 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →

$27.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Premium

$36.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$27.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$27.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$27.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
$0.90/g
Premium

$18.00 / 20g

UnknownChecked: 2 weeks ago
Details →

deep, umami, bitterness

Ceremonial

$27.20 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

deep, umami, bitterness

Ceremonial

$27.20 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$137.50 / 150.25g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$25.95 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$36.63 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, umami

Ceremonial

$9190.00 / 100g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →
Ceremonial

$8271.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, umami

Ceremonial

$9190.00 / 100g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →

rich, sweet

Ceremonial

$27.60 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

rich, sweet

Ceremonial

$27.60 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

rich, sweet

Ceremonial

$27.60 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

rich, sweet

Ceremonial

$27.60 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →

rich, balanced, umami, bitterness

Ceremonial

$55.40 / 60g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Premiumorganic Organic

$36.95 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$37.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$37.10 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$27.90 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

sweet, umami

Ceremonialorganic Organic

$27.90 / 30g

UnknownChecked: today
Details →
Latte

$27.90 / 30g

UnknownChecked: today
Details →

smooth, bitterness, creamy

Ceremonial

$27.95 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.93/g

Deep umami, soft sweetness, rich aroma

Ceremonial

$27.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

bitterness, sweetness, umami

$27.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.93/g

Deep umami, soft sweetness, rich aroma

Ceremonial

$27.99 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

$27.99 / 30g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonial

$28.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Stone ground ceremonialorganic Organic

$28.00 / 30g

UnknownChecked: yesterday
Details →

rich, smooth, bitterness, sweet

Ceremonialorganic Organic

$28.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$28.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami, rich

Premium

$94.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$56.47 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.94/g

Mild sweetness, nuanced umami, and a light astringent finish

Culinary

$37.79 / 40g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
$0.94/g

Mild sweetness, nuanced umami, and a light astringent finish

Culinary

$37.79 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

deep, umami

Ceremonial

$1890.00 / 20g

UnknownChecked: 3 weeks ago
Details →

$94.90 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
LatteBlend

$95.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$19.00 / 20g

UnknownChecked: yesterday
Details →
Latte

$38.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$95.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
$0.95/g

rich, nutty, balanced

Latte

$38.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$19.00 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latte

$38.00 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

$95.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Culinaryorganic Organic

$95.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

$95.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →

$95.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$5175.00 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →

Fragrant and fresh, with evocative notes of sweet hay, cr...

Premium

$38.50 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$77.00 / 80g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$57.80 / 60g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$29.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$29.00 / 30g

UnknownChecked: 1 months ago
Details →
Latte

$29.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonial

$29.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, creamy

Ceremonial

$29.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

delicate, umami

Ceremonial

$29.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$29.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$29.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →
Latteorganic Organic

$29.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →

$29.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Latte

$29.00 / 30g

UnknownChecked: 2 months ago
Details →
Ceremonialorganic Organic

$29.00 / 30g

In stockChecked: yesterday
Details →

sweet, floral, rich

Ceremonial

$39.10 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, umami, floral, sweetness

Ceremonialorganic Organic

$98.00 / 100g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonialorganic Organic

$27.95 / 28.35g

In stockChecked: yesterday
Details →
Premium

$39.80 / 40g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$24.95 / 25g

In stockChecked: yesterday
Details →

rich, smooth

Premium

$19.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

smooth, earthy

Ceremonial

$19.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

delicate, floral, smooth, light, sweetness

Ceremonial

$19.99 / 20g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

$19.99 / 20g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Izumi no MukashiAoi SeichaFirst-harvest, Japan
$1.00/g

Rich umami, soft bitterness, subtle earthy undertones, ca...

Ceremonial

$19.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

delicate, floral, smooth, light, sweetness

Ceremonial

$19.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Izumi no MukashiShogyokuenFirst-harvest, Japan
$1.00/g

Rich umami, soft bitterness, subtle earthy undertones, ca...

Ceremonial

$19.99 / 20g

In stockChecked: 2 days ago
Details →

Deep umami, light natural sweetness, soft creaminess, gen...

Ceremonial

$19.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →
Ceremonial

$19.99 / 20g

In stockChecked: 2 days ago
Details →
Ceremonial

$19.99 / 20g

In stockChecked: yesterday
Details →

How we calculate price per gram

We divide the observed product price by the net weight in grams. For multi-variant products, we use the lowest valid price per gram variant when sorting. Invalid, missing, or extreme values (above $10/g) are excluded from rankings and shown as “Unknown” until reviewed. Data last updated October 1, 2026.

How brand data is tracked

Brand profiles are built from official websites, product pages, crawler observations, public testing claims, and manually reviewed sources where available. Prices reflect the most recent crawler observation and may not match current retail prices. Learn more about our methodology.

Frequently asked questions

Why compare matcha by price per gram?

Price per gram normalizes the cost across different bag sizes, making it easy to compare value. A larger bag often has a lower price per gram than a smaller bag from the same brand.

Does cheaper matcha mean lower quality?

Not necessarily. Culinary grade matcha is less expensive than ceremonial grade but is appropriate for lattes, baking, and smoothies. For drinking straight, ceremonial grade is worth the premium. The best value depends on your intended use.

What is a good price per gram for matcha?

Budget matcha (culinary grade) typically costs under $0.40/g. Mid-range matcha costs $0.40-$0.80/g. Premium ceremonial grade often costs $0.80-$1.50/g or more. Prices vary by brand, origin, and size.

How often are prices updated?

Prices are observed by automated crawlers and updated regularly. The last update date is shown on this page. Always verify current pricing at the brand's official website before purchasing.